کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی به انواعی از کاغذ دیواریها گفته می شود که برروی آنها اشکال سه بعدی چاپ شده اند. در واقع انواعی از کاغذ دیواریهای پوستری هستند که تصویر مورد استفاده بصورت سه بعدی می باشد. کاغذدیواری سه بعدی تقریبا چند سالیست که وارد بازار شده و جلوه بسیار زیبایی دارد. 

هر نوع از این پوشش را نمی توان برای هر محیطی به کار برد. این کاغذ را فقط در یک قسمت از دیوار نصب می کنند و نمی توان آنرا برای تمام بخشهای خانه استفاده نمود. متریال استفاده شده در این کاغذ تفاوتی با سایر کاغذدیواری ها ندارد و یا اگر داشته باشد این تفاوت بسیار کم است.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری سه بعدی برای مکانها مختلف و متناسب با نوع کاربری محل طراحی شده اند و با تنوع بالایی از تصاویر متناسب با هر نوع سلیقه ای موجود هستند. رقابت تنگاتنگ بین شرکتها مختلف دکوراسیون داخلى سبب شده است که هر روز ایده های جدید و نو ظهور در این شاخه از معماری بوجود بیایند.

جنس کاغذدیواری سه بعدی

این پوشش معمولا در دوجنس با کیفیت پی‌وی‌سی و چرمی عرضه می‌شود:

کاغذدیواری سه بعدی پی‌وی‌سی: این مدل کاغذ دیواری با روکش وینیل عرضه می‌شود و به راحتی قابل شست‌وشو است.

 کاغذدیواری سه بعدی چرمی: جنس این پوشش از جنس مصنوعی است و بسیار با کیفیت است. این جنس قابل شست‌وشو، ضد خش، ضد حریق و ضد حساسیت است؛ دود و غبار نمی‌گیرد و به راحتی با دستمال مرطوب پاک می‌شود.

کاغذدیواری سه بعدی رولی را معمولا روی جنس چرمی نمی‌زنند و این نوع عموما در جنس پی‌وی‌سی عرضه می‌شود. این پوشش را می‌توان روی جنس‌های پاستل، فیبرو، چرم، کتان، فوم هم عرضه کرد. این نوع از کاغذ دیواری‌های که روی جنس پاستل و فیبرو عرضه می‌شوند معمولا قیمت کم‌تری نسبت به مدل‌های دیگر کاغذ دیواری دارند.

کاغذ دیواری سه بعدی پذیرایی

مزایای کاغذ دیواری سه بعدی

این پوشش نسبت به کاغذدیواری‌های دیگر مزایایی دارد که استفاده از آن را راحت‌تر و مسرت بخش کرده است. در زیر به شماری از این مزایا اشاره می‌کنیم:

  •  در کاغذ دیواری سه بعدی می‌توان طرح را انتخاب کرد و دیوار خانه را به سلیقه‌ی خود تزیین کرد. این کار باعث می‌شود که دکوراسیون خانه، شخصی و خاص شود و در خانه‌ی دیگری نتوان آن را یافت.
  •     کاغذدیواری سه بعدی در همه‌ی ابعاد عرضه می‌شود و هیچ محدودیتی در طول و عرض ندارد و می‌تواند کاملن در اندازه‌ی دیوار شما تولید شود.
  •     نصب کاغذدیواری سه بعدی سریع و آسان است.
  •     این کاغذدیواری به راحتی تمیز می‌شود و قابلیت شست‌وشو دارد. می‌توان کاغذدیواری سه بعدی را به راحتی با یک دستمال مرطوب پاک کرد و تمیز کردن آن نیاز به زحمت ندارد.
  •     در مقابل نور خورشید مقاوم است و ثبات رنگ خوبی دارد و می‌تواند ماندگار باشد و نیاز به تعویض در کوتاه مدت ندارد.
  •     این کاغذدیواری فضای خانه‌های کوچک را بزرگ نشان می‌دهد و می‌تواند به خانه بُعد و عمق بدهد.
  •     اگر خانه‌ی شما از کمبود پنجره رنج می‌برد یا پنجره‌های شما منظره‌ی خوبی ندارد، می‌توان از طرح‌های مناظر طبیعی در خانه استفاده کرد و فضای گرفته‌ی خانه را به فضایی دل‌باز تبدیل کرد.

کاغذ دیواری سه بعدی طبیعت

نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی در نظر داشت

قبل از خرید کاغذدیواری سه بعدی نکات زیر را در نظر بگیرید؛ کیفیت و مرغوبیت کاغذ دیواری شما به عوامل زیادی وابسته است. کیفیت عکس و تصویر مورد استفاده در کیفیت کاغذ دیواری سه بعدی به شدت حائز اهمیت است.

عکس بی کیفیت بر روی کاغذدیواری سه بعدی نه تنها جلوه‌ی خوبی ندارد بلکه دکوراسیون داخلی شما را نیز خراب می‌کند. در انتخاب عکس کاغذ دیواری پوستری خود کیفیت عکس را در نظر بگیرید و عکسی با کیفیت کم‌تر از dpi100 انتخاب نکنید.

کیفیت چاپ نیز در کیفیت کاغذدیواری سه بعدی تأثیر دارد. برای چاپ  از رنگ‌های با‌کیفیت استفاده کنید. 

نصب کاغذدیواری سه بعدی کاری دقیق است و نصاب آن باید حرفه‌ای باشد؛ حتی اگر کاغذ دیواری میلی‌متری جا به جا نصب شود، طرح آن به هم می‌ریزد و حس سه بعدی آن درست منتقل نمی‌شود.

اگر از این پوشش روی تمام دیوارهای خانه‌تان استفاده کنید، خانه‌ی شما را شلوغ می‌کند و شما در آن فضا سر‌در‌گم می‌شوید. از کاغذدیواری سه بعدی روی یک یا دو دیوار استفاده کنید و بقیه دیوار‌ها را با توجه به آن کاغذ دیواری ساده کنید.

 دیواری که این پوشش را روی آن نصب کرده‌اید، ساعت دیواری نزنید، تابلو آویزان نکنید و همین‌طور تلویزیون نصب نکنید.

کاغذدیواری سه بعدی

در هنگام انتخاب طرح این نوع از کاغذدیواری حواستان به این نکته باشد که رنگ مانیتور با رنگ چاپ کمی متفاوت است و کاغذ  شما ممکن است دقیقا آن رنگی که در عکس دارد، نداشته باشد.

رعایت همه‌ی این نکات برای داشتن یک کاغذدیواری سه بعدی مرغوب بسیار مهم است. اگر در انتخاب کاغذدیواری خود تردید دارید، یا نمی‌دانید هر کدام از این نکات را چطور در نظر بگیرید، متخصصین ما همواره آماده‌ی هرگونه مشاوره‌ی رایگان به شما هستند.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید