پوستر دیواری سه بعدی

پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی
پوستر دیواری سه بعدی

پوستر دیواری سه بعدی

پوستر دیواری سه بعدی ، یک پوشش جذاب و زیبا است که امروزه بیش‌تر در دکوراسیون‌های شیک و مدرن کاربرد دارد. این پوسترها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با ایجاد خطای دید تصویر را دارای عمق نشان دهند و همین امر موجب جلوه گسترده فضا خواهد شد. بنابراین یکی از کاربردهای عمده  این پوستر در فضاهای کوچک است تا کوچکی فضا خیلی به چشم نیاید و در عوض جذابیت دیوارها چشم‌نوازی کند.

علم روان‌شناسی ثابت کرده است که رنگ و طرح دیوارها در روحیه افراد تاثیر گذار است و لذا برای تغییر و تحول در فضای محیط می‌توان از پوستر دیواری طرح سه بعدی استفاده کرد که دارای تنوع بسیار زیادی است و طرح‌های آن حالت زنده دارند. همین ویژگی‌ها موجب کیفیت بخشی به حال و هوای محیط و در نتیجه بهبود روحیه افراد می‌شوند.

از پوستر دیواری امروزه در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری استفاده می‌شود و انواع سه بعدی آن نقش پررنگی در تغییر دکوراسیون ایجاد می‌کنند. در واقع بهره‌گیری از این محصول برای پوشش و تزئین دیوارها موجب جلب نظر و ایجاد احساس خوشایندی در افراد می‌شود.

پوستر دیواری

دسته بندی پوستر دیواری 3 بعدی

 •     سه بعدی اتاق کودک
 •     منظره- پوستر سه بعدی شهر
 •     سه بعدی گل
 •   سه بعدی خلاقانه

این پوسترها در موضوعات مختلف برای فضاهای متنوعی مناسب می باشد. وجود پوستر فضای سه بعدی در محیط باعث می شود محیط بزرگتر به نظر برسد. طرح هایی با اشکال هندسی سه بعدی القا کننده حس خلاقیت و طرح مجسمه های گچی جایگزین خوبی برای گچبری های سنتی می باشد. رایج ترین طرح در پوسترهای سه بعدی که امروزه طرفداران زیادی دارد پوسترهای سه بعدی طرح گل چینی می باشد. برای پوستر گل سه بعدی به دلیل براق بودن طرح، کاغذ هایی با جنس براق بسیار مناسب بوده و باعث جلوه بیشتر کار می شوند.

پوستر دیواری سه بعدی طرح شهر

ویژگی های پوستر دیواری سه بعدی:

 •     قیمت یکسان با پوستر دیواری های سفارشی معمولی
 •      نصب آسان
 •     قابلیت شستشو
 •      بزرگ تر جلوه دادن فضا

با نصب این پوستر می توان منزل یا محل کار را بزرگتر از حد واقعی نمایش داد و زیبایی دو چندان به دکوراسیون محیط بخشید.

چگونگی چاپ پوستر دیواری طرح سه بعدی

زیبایی یک پوستر دیواری با طرح سه بعدی بسته به عواملی مثل:

 • نوع چاپ‌گر
 • جنس کاغذ
 • رنگ‌های منتخب
 • کیفیت عکس

بستگی دارد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی کارخانه‌های تولید پوستر دیواری مجهز به چاپگرهای قدرتمند و پیشرفته‌ای هستند که به وسیله آن تصاویر سه بعدی بر روی کاغذ چاپ می‌شوند. از میان بهترین برندهای چاپگر مخصوص طرح‌های سه بعدی می‌توان به برندهای اپسون و اچ پی اشاره کرد که قابلیت چاپ تصویرهای سه بعدی با کیفیت را دارند.

 البته لازم به ذکر است انتخاب تصویر نیز در چاپ حائز اهمیت است، هرچه تصویر کیفیت بیش‌تری داشته باشد، پس از چاپ جلوه جذاب‌تری خواهد داشت. به طور کلی برای انتخاب تصویر روی پوستر دیواری باید سایز آن را مد نظر قرار داد و تصویری با کیفیت متناسب با بزرگنمایی در همان سایز را انتخاب کرد.

کاغذهای مرغوبی که بیش‌تر در این کار مورد استفاده هستند، کاغذهای کره‌ای، ژاپنی، چینی و ترک می‌باشند که از لحاظ مقاومت و کیفیت بسیار عالی هستند. از میان کاغذهای پوستر دیواری انواع: فیبرو،  پاستل و  سندی جزو بهترین و رایج‌ترین کاغذها محسوب می‌شوند. نحوه چاپ تصاویر بر روی کاغذ اغلب به شکل رولی است و هنگام نصب بر روی دیوار از قرار گرفتن کنارهم تصویر اصلی با عمق و برجستگی مشهود ایجاد می‌شود. قیمت پوستر دیواری سه بعدی با توجه به جنس کاغذ و  نوع چاپ متغییر می باشد.

نحوه نصب پوستر دیواری سه بعدی

به زبان ساده نصب این پوستر شبیه کنار هم قرار دادن قطعات پازل است. در واقع تکه‌های مختلف، یک تصویر سه بعدی را ایجاد می‌کنند که در تصاویر گوناگون تعداد این تکه‌ها مختلف است و از بین ۱ تا ۶۴ تکه متفاوت است. نصب این پوستر نیاز به دقت بیش‌تری دارد، چرا که برخلاف کاغذ دیواری‌های قدیمی که الگویی یکسان را دنبال می‌کنند، تصاویر سه بعدی الگویی مخصوص به خود را دارند و در صورت کوچک‌ترین خطا جلوه سه بعدی به هم خواهد ریخت.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید